Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu ile Yüzünüze Uygun Dudak

lip fillerÇoğu kadının seksi ve güzel dolgun dudaklara kavuşması imkânsız değil. Bunun için de sağlıklı ve dolgu maddeleri kullanılarak yapılan dudakların damla, kelebek, gül gibi formları oluyor. Yüzünüze uygun bir form seçmek size kalıyor.

Hareketli ve yoğun damar yapısı nedeniyle dudaklar, dolgu açısından özel geliştirilmiş hyalüranik aside daha doğal bir tepki verir, dudaklarda seksi ve sağlıklı bir görünüm için kullanılacak dolgu maddesi olarak hyalürank asit tercih ediliyor.

Gül stili dudak dolgusu; estetik operasyon olmadan dudaklarında daha dolgun bir görünüm olmasını isteyen ancak bu görünüme kavuşmayı dileyenlere göredir. Gül stili dudak en iyi örneği Angelina Jolie’nin, kişinin burun altından çeneye kadar olan kısmı yeterli mesafeye sahipse; yüze hoş bir görünüm kazandırır gül dudak.  Bu alan kısa ise dudaklar fazla kalın görünür. Kalın dudaklar ancak alt yüzü daha dar, elmacıkları belirgin ve çene hacmi yeterli olan kadınlarda uygulanabilir.

Nadir rastlanan bir dudak formudur kelebek dudak. Bu forma sahip dudaklar; genç ifadeli ve güçlü görünümlüdürler. Kadınlar ergenlik dönemlerinde bu tip dudak şekline sahiptirler yaş ilerledikçe dudak dolgunluğu orta hattan yanlara doğru kayar. Bu formda üst dudaklar V şeklindedir; ‘Dudak kalbi’ dediğimiz üst dudak ortası ve alt dudağın ortası hafifçe dışa kıvrık ve kalındır. Eğer kişi bu tip dudaklara doğal olarak sahipse, yaşla kaybedilen hacim abartılmadan yerine konabilir. Dudağa sonradan bu şekil verilecekse; kişinin gülme açısı çok iyi ayarlanmalı ve diş yapısı çok düzgün olmalıdır. Üst dişlerin, alt dişin üstünde ve hafif uzun olması gerekir. Dozunda yapılan bir kelebek dudak uygulaması ile daha genç ve çekici bir görünüme de sahip olabilirsiniz.

lip fillerKlasik dudak olarak nitelenen doğal görünümlü dudak dolgusu; yaşa bağlı olarak dudak volümünde azalma olan kadınlara, dudaklarının doğal formunu kaybetmek istemeyenlere önerilir. Amaç; dudağı büyütmek değil, sadece kaybolan hacmi tekrar kazandırmaktır. Burada kullanılacak hyalüranik asit dolgu uygulamalarında; aminoasit ve 5 ayrı vitamininden oluşan dolgular tercih edilmelidir.

Damla dudak; alt dudakta olan ve iki adet gözyaşı damlasına benzeyen dudak şeklidir. Damla dudak; kelebek dudağın tersidir. Damla dudak formunda dudaklara sahipseniz; alt dudak kalınlığının tamamlayıcısının, düzgün ve parlak dişler olduğunu unutmayın. Diğer birçok dudak formu ile kombine kullanılan iki ters gözyaşı şeklindeki bu alt dudak yapısı genelde herkesin favorisidir.

Kadınların çok tercih ettiği Hollyvvood stili dudak formu, alt ve üst dudağın dolgun olduğu ama abartılı olmadığı bir dudak şeklidir. Bu dudak şeklini daha çok sinema ve eğlence dünyasında tanınan ünlüler tercih eder. Bu dudak stilinde üst dudağın her bölümü doldurulur. Alt dudak da üste göre orantılı bir şekilde hacimlendirilir. Beğenilen ama genellikle çok az yüze yakışan bir formdur.

Gülümsemede Fark Yaratan Unsur Dolgun Dudaklar

İyi tanımlanmış, dolgun dudaklar, dürüstlüğü, sadakati ve samimiyeti ifade etmesi dolayısıyla cinsiyet ayırt etmeden daha genç ve dinamik bir görüntünün simgesi haline geldi.

​Şimdi gelelim en çok tartışılan konuya; dudak hacimlendirmesi… Şimdi ben burda dudak dolgusundan bahsedince, siz de hemen tepki verip yanaktan sonra bir de dudak dolgusu yaptırdık mı, herkes artık estetikli olduğumuzu anlayacaktır diyebilirsiniz. O zaman gelin gerçeklere ve araştırmalara bakalım: Angelina Jolie ve Megan Fox seksi ve dolgun dudakları sayesinde daha çekici ve güzel bir görünüme sahip.

Kadınlar üzerinde yapılan çalışmalar göstermiştir ki, bir kadın cansız saçları ve kırışık cildi ile diğer bazı yaşlanma belirtilerine sahip olsa bile dolgun dudaklarla genç görünebilir.  Benim görüşüme göre mükemmel dudak, belirlenmiş dudak çizgisi ve kalkık dudak köşeleri ile dolgun ve yumuşak olandır. Alt dudağın üst dudak yüksekliğine oranı yaklaşık 1:04-1:06 olmalıdır. Burundan aşağı, üst dudağa doğru inen iki dikey çizgi belirgin ve görünür olmalıdır. Alt dudak konturüne orta ya da az hacimde volum ile bir dambıl şekli verilerek her iki taraf da simetrik olmalıdır.

Maalesef 30 yaşından sonra dudaklarımız incelmeye başlar. Zamanla dudakların hacmi azalır, konturu kaybolur ve dudak açısı aşağıya doğru düşmeye başlayarak kişiye üzgün bir görünüm verir. Genetik faktörler dudakların incelmesinde büyük bir rol oynarken, sigara tüketimi, stres ve güneşin zararlı etkileri de dudakların incelmesini hızlandırmaktadır. Uygun bir teknik kullanarak hyalüranik asit  dolgu maddeleriyle yukarıda tarif edilen mükemmel dudakları elde etmek mümkündür. Hyaluronik asit dolgu maddeleri, hidrasyonu arttırır, dudak yüzeyini pürüzsüz hale getirir, yüze hoş ve genç bir görünüm kazandırır. Birçok kişi dolgu maddelerinin dudaklarda doğal olmayan ve şişmiş bir görünüme neden olduğu izlenimine sahiptir; ama aslında bu büyük bir yanılgıdır.

Dr.Karataş “Şahsen ben hastalarıma dolgu uygulamasını, ihtiyaçları kadar yaparak bu tarz istenmeyen sonuçların da önüne geçmiş oluyorum. Doğru teknik sayesinde dudaklar istenenden daha fazla dolgun hale gelmediği için en ideal sonuçlara ulaşmak ve hastanın beklentisini karşılamak da mümkün oluyor. Çok ilginçtir ama  erkekler de artık dudak dolgunlaştırmayı keşfetti. İyi tanımlanmış, dolgun dudaklar, dürüstlüğü, sadakati ve samimiyeti ifade etmesi dolayısıyla cinsiyet ayırt etmeden daha genç ve dinamik bir görüntünün simgesi haline geldi.”

Soru Sor
Mesajınız Gönderildi