Botox

Botox Uygulamaları

Botosk alın ve göz kenarların, boyundaki çizgilerde enjeksiyon yöntemi ile kullanılması sonucu çizgilerin açılmasında geçici iyileşme sağlar.

Botilinum Toxin’in alın ve göz çevresi yanında, boyundaki çizgilerde enjeksiyon yöntemi ile kullanılması sonucu çizgilerin açılmasında geçici iyileşme sağlar. Ayrıca daha kalkık ve feminen yada daha düz kaş yapısı hastanın isteğine göre şekillendirilebilir. Yapılan uygulamayı takiben 2 . gün etkileri başlar 15. gün net etkisini gösterir. 120. Günden itibaren etkileri azalır 6. ay uygulama tekrarlanabilir.

botoks

Botox Uygulama Alanları

Kaş Arası Uygulaması

Alın Uygulaması

Göz Kenarı Uygulaması

Ağız Çevresi

Çene Uygulaması

Boyun Uygulamaları

 Botox ile Kırışıklık Tedavisi

İdeal bir kozmetik işlemin amacı mükemmel bir sonuca ulaşmak ve hastada en az yan etki oluşturmak olmalıdır. Ayrıca istenmeyen bir etki gelişebilme olasılığına karşı, elde edilen sonuç geri dönüşümlü olmalıdır. BOTOX yukarıda ki kriterlere göre oldukça ideal olan bir kozmetik işlemdir.

Kozmetik ile uğraşan hekimler kırışıklıkların deri altında yer alan kasların kasılması sonucu derinin çekilmesiyle oluştuğunu söylemektedir. Bu kasların gevşemesi sonucunda kırışıklıklar azalır veya tamamıyla ortadan kalkar. BOTOX tedavisine en iyi cevap veren kırışıklıklar alın, göz etrafı ve kaşların arasındaki kırışıklıklardır. BOTOX ayrıca gülme çizgileri, boyun ve çene kırışıklıklarının tedavisinde de kullanılabilir.

BOTOX enjeksiyonu ile aşırı çalışan mimik kasları gevşer ve çizgiler azalır. BOTOX’ un etkisi 2-7 günde görülür. Bu etki 3-6 ay sürer. Bu süre sonunda yeni enjeksiyonlara ihtiyaç duyulur. Yapılan çalışmalarda peşi sıra yapılan enjeksiyonların, tedaviler arasındaki aralığı uzattığını göstermiştir.

Botox ile Çizgiler Azalır
botoks

BOTOX enjeksiyonundan sonra kas kontraksiyonunu yapan sinirde bir blokaj olur. BOTOX’ un maksimum etkisini göstermesi için üç konuya dikkat edilmelidir. Öncelikle tedavi alanına 2-3 saat dokunulmamalıdır. Ayrıca hasta 2-3 saat boyunca dik pozisyonda kalmalıdır. Son olarak hastaların 2-3 saat boyunca mimik kaslarını çalıştırmaları istenmelidir. Bu işlem BOTOX’ un istenen kas ve sinirleri felç etmesini sağlar. Kaşlar arasında ki kırışıklıklar için kaş çatma, alın kırışıklıkları için kaş kaldırma ve göz kırışıklıkları için gözleri kısmak maksimum faydayı sağlar.

Toksin çok düşük miktarlarda enjekte edildiği için, tedavi güvenli, yan etkiler minimaldir. Enjeksiyon sırasında hastaların yarısında hafif yanma meydana gelir. Nadiren enjeksiyon alanında morarma olabilir. Bu durum özellikle Aspirin alanlarda görülür. Diğer yan etkiler göz kapakları ve kaşlardaki düşüklüktür. Göz kapağı düşüklüğü % 1 oranında görülür. Ortalama dört haftada geriler. Uygulama doğru yapıldığında bu yan etkilerin birçoğu görülmemektedir.

BOTOX uygulaması basit bir işlem olduğundan rahatlıkla doktor muayenesinde yapılabilir, böylece hastaların zaman kaybetmesi engellenir. Uzun süreçler içinde gelişen kırışıklıklar, BOTOX tedavisiyle bir hafta da geriler. Eğer uygun kırışıklara uygulanırsa BOTOX ile diğer kozmetik yöntemlerle elde edilemeyecek başarılara ulaşılır.

 

Botox Nedir?

 botoskBotilinum Toxin’in alın ve göz çevresi yanında, boyundaki çizgilerde enjeksiyon yöntemi ile kullanılması sonucu çizgilerin açılmasında geçici iyileşme sağlar. Ayrıca daha kalkık ve feminen yada daha düz kaş yapısı hastanın isteğine göre şekillendirilebilir. Yapılan uygulamayı takiben 2 . gün etkileri başlar 15. gün net etkisini gösterir. 120. günden itibaren botoks etkileri azalır 6. ay uygulama tekrarlanabilir.

Botox Uygulama Alanları
Kaş Arası Uygulaması
Alın Uygulaması
Göz Kenarı Uygulaması
Ağız Çevresi
Çene Uygulaması

 

 

Botox Nasıl Yapılır?

Botox Nasıl YapılırBotoks uygulanan bölgedeki kaslardaki kas bağlantıları ve sinir bloke olur bu sebeple kasılmalar önlenmiş olur. Sinir uçlarında salgılanan asetikolin adında bir maddenin salınımı önlenir. Bu sebeble uygulama botox yapılan bölgenin cilt kırışıklıkları giderilik ve deri gerginlik kazanmış olur. İşlem basittir ve ofis ortamında uygulanabilir.

Anestezi gerektirmez botox uygulaması acısızdır ve enjeksiyon yerinde herhangi bir iz bırakmaz. Uygulanacak alan temizlendikten sonra ince uçlu iğnelerle kas içine küçük dozlarda ilaç veriliyor. Uygulama için 10_15 dakikalık bir seans yeterlidir. Uygulamadan sonra uygulanan alanda herhangi bir değişiklik olmaz ve günlük normal aktivitelere hemen dönülebilir.

Soru Sor
Mesajınız Gönderildi