Cilt Bakımı Ve Yenileme

Sadece estetik açıdan değil,sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklıklar ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları,makyaj,serbest radikaller,sigara,stres,hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20 li yaşlardan itibaren her kişinin temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda 1 kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır. Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir. Bu yüzden hangi ürünün kullanılacağına karar verebilmek için bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yapmak gerekir. Böylece yağ,nem ve elastikiyet oranı göz önümde bulundurularak cildin yağlı,kuru,normal olgun yada hassas olduğuna karar verebiliriz. Cilt yaşı her zaman esas yaşımızla doğru orantılı olmayabilir.

Cilt bakımı yaklaşık 2 saat sürer ve bu süre içinde sırası ile süt ve tonik ile temizleme,peeling,ozon artı buhar,serum ve ampul emilimi yüz masajı,maske,yüksek frekans ve kremleme işlemleri uygulanır.Bu uygulamalar ile cilt temizlenir tıkalı gözenekler açılır,kan dolaşımı hızlandırılr nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.

Cilt bakımı yaparken yaşa ve cilde göre doğru ürün kullanılması gerekir.Bu yüzden sivilce,akne,leke ve kırışıklık bakımlarında cerrahi müdahale uygulanmadan ve kimyasal peeling işlemi yapılmadan,deri altına hiçbir madde enjekte edilmeden son derece başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Soru Sor
Mesajınız Gönderildi