Kolon Hidroterapi

Kolon Hidroterapi (Lavman) Nedir?

Kalın bağırsağı yıkayan sağlıklı bir arınma yöntemidir. Hem fiziksel, hem de duygusal rahatlama sağlar. Özellikle bağırsak tembelliği ve kabızlık için etkili bir çözümdür.

Kolon hidroterapi, düzenli beslenme alışkanlıklarına giden yolda önemli bir başlangıç noktasıdır.

Neden Kolon Hidroterapi Yaptırmalıyız?

Günümüzde, çok fazla katkı maddesi içeren gıdalar tüketiyoruz. Kolon (kalın bağırsak) bu katkı maddelerinin tümünü vücuttan atamamaktadır. Söz konusu katkı maddelerinden arta kalan kalıntılar, kolon duvarlarının arasına girerek, burada yapışıp kalıyor. Zamanla miktarı artan bu zararlı atıklar kolon sağlığını belirgin olarak bozuyor. Ortaya çıkan sağlık sorunları, bağırsak tembelliğinden kabızlık ve kolon kanserine kadar çeşitlenebiliyor.

Amerika’da her sene 2 milyondan fazla insana, kolon kanseri tanısı konmaktadır. Kolon kanseri, kardiyovasküler hastalıklardan sonra, ikinci en fazla ölüm nedeni olarak karşımızda duruyor!

Kolon hidroterapi, hem kolonun, hem de vücudun bozulan dengesini yeniden kurmak ve sağlıklı bir yaşama kavuşmak için ideal bir yöntem.

Nasıl Uygulanır?

Kolon hidroterapisi ile kalın bağırsağı yıkarken, steril koşullarda filtre edilmiş ılık su kullanılmaktadır. Yıkama işlemi eş zamanlı olarak uygulanan karın masajı, kolon hidroterapiyle sağlanan rahatlama etkisini daha da artırmaktadır. Uygulanan teknik kesinlikle “acısızdır.” Kullanılan tüm ekipman, bir kere uygulandıktan sonra atılmaktadır.

Kolon hidroterapi uygulamalarında uzman ve titiz yaklaşımlarıyla öne çıkan SAYASA’da, filtre sistemleriyle donatılmış, ısı, su akışı ve basınç kontrollü, kolon hidroterapi cihazı kullanılıyor.

Kolon hidroterapi, en yüksek hijyen standartlarına sahip, rahat ve sessiz bir tedavi odasında uygulanmaktadır. Odanın içinde kendi tuvaleti bulunmaktadır. Uygulanacak seansların sayısı hastaya özel olarak belirlenmektedir. Kolon hidroterapi programınız, profesyonel ekip tarafından belirlenecek ve size bildirilecektir. Ancak, size ilk kez kolon hidroterapi uygulanacaksa, en az 3 kez üst üste gelmeniz faydalı olacaktır.

Kolon Hidroterapi Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelmektedir?

  • Kabızlık
  • Bağırsak tembelliği
  • Hazımsızlık
  • Gaz sorunu
  • Cilt problemleri ve regl ağrıları
  • Sık sık baş ağrısı
  • Depresyon

Kişi seans sırasında yemekleri iyi hazmedip etmediğini, dışkının çok kuru olup olmadığını, yemekleri iyi çiğneyip çiğnemediğini de görüyor.

Kolon hidroterapi uygulamasının göz ardı edilmemesi gereken duygusal etkileri de var. Size sıkıntı veren tüm katı atıklarla birlikte, geçmişin içinizi daraltan duygusal çöplerinden de, kolon hidroterapiyle kurtulabilirsiniz.

Soru Sor
Mesajınız Gönderildi