Masaj Terapileri

Masaj Seçenekleri

ÇİN AYAK MASAJI

Ayak masajı Çin kültüründe 3000 senedir uygulanan bir terapi şeklidir. Bu terapi esnasında ayaklarınızda bulunan 62 noktaya aküpresür (akapunktur noktalarına parmakla bastırmak) yöntemi ile masaj yapılarak vücudunuzdaki o noktanın bağlantılı olduğu bölgelere ulaşılır ve o noktalar uyarılarak vücudun gevşemesi, kişinin kendisini fiziksel ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesini sağlar.1 saat süren bu terapi Çin’ de eğitim almış deneyimli Çinli uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

ÇİN VÜCUT MASAJI

Aküpresür noktalarına parmak ve ellerle baskı yapılarak yapılan bir masaj türüdür. Muhteşem Dragon yataklarında, kıyafet üzerinden yarı sert bir zeminde uygulanan bu masaj kişinin ağrılarından ve gerginliğinden kurtulmasına yardımcı olur. Süre: 60 dk.

AROMATERAPİ MASAJI

Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlarla hazırlanan masaj yağları kullanılarak, yumuşak dokunuşlarla yapılan rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici özelliğe sahip bir masaj türüdür.Aromatik yağlar, masaj sırasında en etkili biçimde vücuda nüfuz ettiği için terapistiniz sizin yaşam tarzınızla ilgili çeşitli sorularla size özel bir aromatik yağ kulanarak canlanıp ferahlamanızı, sakinleşmenizi sağlar. Aromatik yağların yatıştırıcı ağrı giderici veya kas gevşetici, sinir sistemini dengeleyici, depresyon ve uykusuzluk giderici, hücre yenileyici gibi etkileri olduğundan aşırı stres, gerginlik, uykusuzluk, aktif çalışma sonucu vücutta oluşan kasılmaları azaltır. Süre: 50 dk.

ÇİKOLATA MASAJI

Vücuda uygulanan peeling ile başlayarak derideki ölü tabaka atılır ve gözeneklerin açılması sağlanır. Gözenekler açıkken tüm vücuda sıcak çikolata uygulanır. Cilt tarafından emilerek gerginlik sağlayan çikolata aynı zamanda cildin bronzlaşmasına da yardımcı olur. Üç gün boyunca terlemeyi önleyici özelliğinin yanı sıra tende kalan kakao kokusu ile, içinde bulunan endorfin maddesi sayesinde mutluluk hormonunun yoğun bir şekilde çalışmasını sağlar. Teknik olarak damar masajı uygulanan bu terapi varis, damar sertliği, kılcal damar çatlakları olanlar için oldukça faydalıdır. Süre 90dk.

ŞARAP MASAJI

Kalp ritmini düzenleyici özelliği son derece önemli ve özel bir masaj olan şarap masajı, teknik uygulamada üzüm yağı konsantresi ile vücuda yapılan masaj, kan dolaşımını hızlandırarak kandaki pompalanma sürecini ve oksijeni arttırır.Bitkisel deniz süngeri ile cilde emdirme özelliği ile uygulanan beyaz veya kırmızı şarap vücuda şoklanır. Daha sonra vücut fırçası ile yapılan işlem sayesinde kan dolaşımının devir daimi sağlanır. Şarabın içinde bulunan antioksidan maddesi hücre yenilemesi yapar ve cildin kurumasını engeller. 90 dakikalık bu masaj sonunda yumuşacık bir cilde ve rahatlamış kaslara sahip olacaksınız. Ayrıca bir kadeh şarap da bizim ikramımız.

İSVEÇ MASAJI

Genellikle vücudun güne başlaması ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulması amacıyla yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan bir masaj türüdür. Tempolu vurma hareketleriyle normal masaj yağı kullanılarak yapılır. 50 dakikalık seanslarla uygulanır.

LENF DRENAJ MASAJI

Lenf sisteminin elle manipüle edilerek bloke olmuş lenf sıvısının akımını sağlama tekniğidir. Sempatik sinir sistemine etki ederek, ağrıları azaltır ve derin rahatlamayı sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendiren ve lenfi hızlandıran bu uygulama tekniği sağlık açısından oldukça içerikli bir masajdır. Süre: 50 dk.

SPOR MASAJI

Özellikle sportif etkinliklerde bulunanlara uygulanan bir masaj türüdür. Spor masajını diğer masajlardan ayıran özellikler ritm, süre ve uygulamadaki miktarın daha farklı olmasıdır, ayrıca uyarıcı hareketler daha fazladır. Atletik bir performansın öncesinde, süresince veya sonrasında sporcuya uygulanarak optimum performans göstermesi amaçlanarak şişkinliğin giderilmesi, esnekliğin artması ve sakatlanma riskini azaltması gibi faydaları vardır. Süre: 50dk.

DERİN DOKU MASAJI

Bu masajın manupilasyonlarının temposu düşük, ancak hareketlerin şiddeti serttir. Vücuttaki toksinleri atmada etkin olarak kullanılan bu yöntem, ciltteki sarkmaları önlediği gibi kısa sürede toparlanmasını ve kasların sıkılaşmasını sağlar. Vücudu canlı ve diri tutan özelliğinin yanı sıra kilo vermeye de büyük ölçüde yardımcı olur. Süre: 50 dk.

ENERJİ MASAJI

Bu masaj, vücuttaki negatif enerjinin pozitif enerjiye ve dinçliğe dönüşmesini sağlar. Bloke olmuş enerji kanallarını, ellerini birbirine sürtme yöntemi ile belirli sinir uçlarına ve noktalara basınç uygulanarak açılma sağlanır. Zihni ve bedeni ortak bir noktada buluşturarak iki enerjiyi doğru şekilde birleştirme tekniği olan bu masaj, vücut ısısını da arttırmaktadır.

MEDİKAL MASAJI

Bel fıtığı, boyun fıtığı, siyatik, eklem ağrıları, travma ve kaza geçirmiş kişilere uygulanan egzersiz hareketleriyle sorunlu olan bölgelere uygulanan, ritmiyatik ve çok fonksiyonlu fizik tedavi yöntemiyle uygulanan bir masaj türüdür. Süre: 50 dk.

HAMİLE MASAJI

Bu masajla bebek bekleyen anne adaylarının ağrılarını gidermeye ve özellikle karın bölgesinde meydana gelebilecek doğum çatlaklarına çözüm getirebilecek son derece yararlı bir yöntemdir. Özel yağ karışımlarıyla düşük tempolu ve yumuşak hareketlerle yapılan bu masaj anne adayını rahatlattığı gibi bebeği ile de iletişim kurmasını sağlar.

Soru Sor
Mesajınız Gönderildi