Mezoterapi

MEZOTERAPİ NEDİR ?
Mezoterapi doğal, homeopatik, farmakolojik ajanlar, vitamin, minerallerin mikroskopik miktarlarda cilt içine minik mikro iğnelerle verilmesi işlemidir. Çoğunlukla, selülit’in ortadan kaldırılması, bölgesel kilo kaybını önemli ölçüde desteklemek, yaşlanmaya bağlı cilt problemleri ve sarkmalarında, dekolte, el ve boyunda cilt yenilenmesinde (rejüvenasyonunda) kullanılmakla beraber, medikal anlamda sistemik olarak birçok alanda uygulanan ve kabul görmüş tedavi şeklidir

MEZOTERAPİ UYGULAMASININ İNVAZİ UYGULAMALARA KIYASLA AVANTAJI NEDİR ?
Liposuction uygulaması selülit tedavisi uygulaması değildir. Hatta mevcut olan selülit daha belirgin ve görünür hale gelir. Mezoterapi ile selülit tedavisi etkin bir şekilde gerçekleştirilebilir ve sonuçta, pürüsüz bir cilt ve azalmış yağ dokusu görünümü ortaya çıkar. Mezoterapi uygulamasında hastanede yatma ve iyileşme süresi ile ilgili sorunlar ve anestezi uygulaması gerektirmez.

HANGİ KOZMETİK DURUMLARDA KULLANILMAKTADIR ?
Mezoterapi kozmetik olarak, sivilce, akne, selülit, çatlak, yara izi, cilt sarkması, lekeleri ve kırışıklıklarda, bölgesel zayıflamada yoğun olarak kullanılmaktadır.

MEZOTERAPİ UYGULAMASINDA BÖLGESEL YAĞ VE SELÜLİT NASIL YOK EDİLMEKTEDİR ?
Mezoterapi uygulamasında hazırlanan karışımın temel etkisi, cilt içerisindeki dolaşımın artırılması ve bağ dokusunun güçlendirilmesine dayalı bir mekanizma oluşturarak selülit ve yağ problemini ortadan kaldırmaktadır. Tüm vücutta ellerde, çenede, kollarda, bacakta, karın, bel, basen, saç ve yüzde güvenle uygulanabilir.

MEZOTERAPİ İLE CİLT YENİLEMEDE (REJÜVENASYON) NELER YAPILMAKTADIR ?
Doğal ve homeopatik vitamin, mineral, aminoasit, büyüme hormonu ve peptitler kullanılarak, cilt içerisindeki elastin ve kollajen üretimi arttırılmaktadır. Mezoterapi uygulamasında kullanılan maddelerin bu özellikleri sayesinde, güvenle yirmili yaşlarda uygulamalara başlanabilmektedir.

MEZOTERAPİ UYGULAMASINDA SONUÇLAR NE ZAMAN GÖRÜLMEKTEDİR ?
Mezoterapi uygulama sonuçları kişiden kişiye farklılıklar göstermektedir. Ortalama iki veya üç seans sonrasında sonuçlar görülmeye başlanmaktadır. Çok özel durumlarda ilk seansta sonuç görülür. Bu özel durum, kişinin metabolizması, eksersiz, beslenmesi ve ruh haliyle direk olarak ilişkilidir.

MEZOTERAPİ UYGULAMASI AĞRILIMIDIR ?
Uygulamada hissedilen çimdik ve hafif yanma hissidir. Bu uygulamada bugüne değin, uygulamanın lokal anestezikle kombinasyonunu gerektirmemiştir. Uygulama uygulanan iğne ucu kaliyesine ve hekimin el becerisine dayalı olarak farklılık gösterebilir.

NE GİBİ YAN ETKİLERLE KARŞILAŞILABİLİR ?
Mezoterapi uygulamasının en sık görülebilecek yan etkisi küçük morluklar olabilmektedir. Morluklar uygulama sonrası 5-7 günde ortadan kaybolmaktadır. Bu etkinin minimalize edilmesi için Arnika krem uygulaması önerilmektedir.

MEZOTERAPİ UYGULAMASINDA KISITLAMALAR NELERDİR ?
Uygulamada kısıtlamalar uygulamanın başlığına göre değişiklik göstermektedir. Yüz uygulamalarında 4 saat öncesinden makyaj yapılmaması, uygulama sonrasında 6-8 saat sonrasında duş alınmaması önerilmektedir.

UYGULAMA SIKLIĞI NEDİR, KİMLER TARAFINDAN UYGULANMALIDIR ?
Mezoterapi ideal uygulaması genel olarak haftada bir gün olup, on gün maksimum olarak belirlenir. Mezoterapi uygulaması medikal uygulama olup, bu konuda eğitim almış tecrübeli hekimler tarafından uygulanmalıdır.

UYGULAMA ÖNCESİ UYARILAR
1. Aspirin veya aspirin içeren ilaçlar alınmamalıdır.
2. Uygulama öncesi bir hafta süre ile alkol alınmamalıdır.

UYGULAMA SONRASI UYARILAR
1. Tedavi sonrasında 1 – 2 saat süreyle dik pozisyonda kalınmalı ve enjeksiyon bölgesi kasları çalıştırılmalıdır.
2. 24 saat süreyle zorlayıcı egzersiz hareketlerinden uzak durulmalıdır.

Soru Sor
Mesajınız Gönderildi